Πέμπτη 27 Ιανουαρίου 2011

Τελικό με ανατροπή η Μπέρμιγχαμ

Η Μπέρμιγχαμ θα είναι η αντίπαλος της Άρσεναλ στον τελικό του λιγκ καπ, καθώς νίκησε με 3-1 την Γουέστ Χαμ στην παράταση
Η αναμέτρηση στο "Σεντ Άντριους" ήταν συναρπαστική, καθώς τα "σφυριά" προηγήθηκαν με τον Κάρλτον Κόουλ, ενώ είχαν νικήσει με 2-1 στο πρώτο ματς.

Ο Μπόιερ ισοφάρισε στο 59' και ο Άντριου Τζόνσον ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 79', στέλνοντας το ματς στην παράταση, όπου το "χρυσό γκολ" πέτυχε ο Γκάρντερ στο 94'.
ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ: Φόστερ, Καρ, Ρότζερ Τζόνσον, Γίρανεκ, Ρίντζγουελ, Μπάρι Φέργκιουσον, Λι Μπόιερ, Σεμπάστιαν Λάρσον, Γκάρντνερ, Ντάρμπισιρ (46' Ζίγκιτς), Τζέρομ.
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γκριν, Φομπέρ, Τόμκινς, Άπσον, Μπριντζ, Σκοτ Πάρκερ, Νομπλ, Σπέκτορ, Χάινς (71' Ντάιερ), Μπόα Μόρτε (83' Γκάρι Ο'Νιλ), Κάρλτον Κόουλ.

Όσον αφορά στον τελικό, θα διεξαχθεί στις 27 Φεβρουαρίου στο "Γουέμπλεϊ".