Δευτέρα 28 Ιουλίου 2014

Brasileiro: «Καθάρισε» η Φλουμινένσε, σκόραρε ο Κακά!! (videos)

Η Φλουμινένσε δεν συνάντησε την παραμικρή δυσκολία να περάσει από την «Arena Da Baixada», κερδίζοντας με 3-0 την Ατλέτικο Παραναένσε.
Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο, όταν βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0, και άφησαν οριστικά από κάτω τους την αντίπαλό τους στην κατάταξη. Στην επιστροφή του στο βραζιλιάνικο πρωτάθλημα ο Κακά χρίστηκε σκόρερ, αλλά η Σάο Πάολο έχασε με 2-1 από την Γκοΐας, ενώ ίδιο σκορ είχαμε και στο «Ilha Do Retiro», με τη Σπορτ Ρεσίφε να κερδίζει την Ατλέτικο Μινέιρο. Εκτός έδρας επικράτησε η Κοριτίμπα με 3-2 της Γκρέμιο, με τον Αλεχάντρο Ντε Σόουζα να λυτρώνει τους φιλοξενούμενους στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ το γκολ του Φελισμπίνο Αλεκσάντρο στο 33’ ήταν αρκετό για την ουραγό Φλαμένγκο, προκειμένου να πανηγυρίσει τη νίκη απέναντι στην Μποταφόνγκο, στο ντεμπούτο του Βαντερλέι Λουξεμπούργκο στον πάγκο της. Τέλος, άνετη επικράτηση είχαμε για την Κορίνθιανς, με 2-0 επί της Παλμέιρας, για την επιστροφή της στη δεύτερη θέση της κατάταξης μετά και την ολοκλήρωση της 12ης αγωνιστικής στο Brasileiro.

Πηγή: onsports.gr