Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2010

Για γέλια και για κλάματα Εθνικός Αστέρας-ΟΦΗ 1-2

Ματς για γέλια και για κλάματα στην Καισαριανή όπου ο ΟΦΗ επικράτησε του Εθνικού Αστέρα με 2-1 , με τον διαιτητή Στραντζαλίδη του συνδέσμου Μακεδονίας να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής, έχοντας δώσει δύο ανύπαρκτα πέναλτι , ένα που το πήρε …πίσω, τρεις αποβολές και «κιτρίνισε» τους περισσότερους παίκτες!

Παιχνίδι που θα τον θυμούνται για καιρό παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Καισαριανής αλλά και όσοι το είδαν από τους τηλεοπτικούς δέκτες.

Το ματς διακόπηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έπειτα από επεισόδια και διαμαρτυρίες των παικτών καθώς ο ρέφερι έδωσε μια …ακατανόητη απόφαση για πέναλτι υπέρ του Εθνικού Αστέρα σε…χέρι του Γκουέι.

Στην συνέχεια των επεισοδίων τραυματίστηκε ο Κοκκινάκης ενώ μεγάλη ένταση υπήρξε και στην ανάπαυλα του ημιχρόνου μεταξύ προπονητών παικτών και παραγόντων των δύο ομάδων.

Το παιχνίδι άρχισε για κάποια δευτερόλεπτα και τελικά… ο Στραντζαλίδης αποφάσισε να το λήξει.

Στο αγωνιστικό μέρος ο Κιάσσος με επέλαση από τα δεξιά βρήκε τον Ανέστη Αγρίτη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 80΄ ο ρέφερει…ανακάλυψε πέναλτι και αποβολή του Πίτσου πάνω στον Γκουέι το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο ίδιος κάνοντας το 1-1. Το τελικό 1-2 «έγραψε» με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 90΄ ο Οργκανίστα.

Εθνικός Αστέρας: Γκίτκος, Προβατίδης, Παριανός, Καρατζάς, Τραορέ, Κριπιντίρης (72' Φαμπίνιο), Τζημόπουλος (46' Λουάμο), Διαμάντης, Καγκιούζης (58' Μπενίσκος), Χωριανόπουλος, Γκουεϊ.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Σταυρακάκης, Ζορμπάς (81΄Καρακατσάνης), Πίτσος, Αγρίτης (86' Οργκανίστα), Κοκκινάκης, Κάλαϊτζιτς, Κιάσσος, Χαραλαμπάκης, Βλόνταρτσικ (74' Ογκουνσότο), Μπερτίν.