Σάββατο 24 Απριλίου 2010

ΠΑΟ-ΑΡΗΣ 0-0 (ημίχρονο)

Με 4-2-3-1 και τον Νίνη αντί του Καραγκούνη παρατάσσεται ο Παναθηναϊκός, την ίδια ώρα που ο Κούπερ επιλέγει το 4-4-2 και τον Βανγκελί στη θέση του τιμωρημένου Αράνο.

45' Λήξη πρώτου μέρους (21:16)

43' Συρτό σουτ του Νίνη με το αριστερό έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σηφάκη
40' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο για μαρκάρισμα στον Μεριέμ

37' Σέντρα του Σπυρόπουλου από τα αριστερά, ο Σισέ ακούμπησε λίγο τη μπάλα με το κεφάλι με τον Σαλπιγγίδη να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι

30' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο για μαρκάρισμα στον Μεριέμ
25' Εκτέλεση κόρνερ του Κάλβο από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στην καρδιά της άμυνας με τον Νασούτι να πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και τον Τζόρβα να αποκρούσει με δυσκολία

23' Κόρνερ του Νίνη από τα δεξιά, ο Σισέ πήρε την κεφαλιά και ο Σηφάκης μπλόκαρε
22' Δυνατό σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή, ο Σηφάκης απέκρουσε εντυπωσιακά, η μπάλα έφτασε στον Σαλπιγγίδη ο οποίος αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή σούταρε με τον γκολκίπερ του Άρη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ
17' Σέντρα του Βύντρα από τα δεξιά για το δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Λέτο με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ

12' Εκτέλεση φάουλ του Λέτο από τον άξονα, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στην αγκαλιά του Σηφάκη

11' Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο για μαρκάρισμα στον Νίνη

10' Πιο δυνατά έχει μπει στον αγώνα ο Άρης που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

3' Ωραία σέντρα του Κάλβο από τα αριστερά, ο Μεριέμ στο δεύτερο δοκάρι έκανε την κεφαλιά-πάσα για τον Κάμπορα μέσα στη μικρή περιοχή, ο οποίος με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα άουτ
1' Έναρξη αγώνα (20:31)

Οι συνθέσεις: Παναθηναϊκός (Νίκος Νιόπλιας): Τζόρβας, Καντέ, Κατσουράνης, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Ζιλμπέρτο, Νίνης, Σαλπιγγίδης, Λέτο, Σισέ.

Άρης (Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Βανγκελί, Ρονάλντο , Νασούτι, Πρίττας, Νάφτι, Κάλβο, Μεριέμ, Κόκε, Κάμπορα.