Τετάρτη 12 Μαΐου 2010

Σοκ στο φινάλε για Άρη 1-1 με την ΑΕΚ

Ο Άρης στάθηκε άτυχος κόντρα στην ΑΕΚ, αφού δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκα, οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν στο 47΄με τον Πρίττα, αλλά ο Λεονάρντο στο 93΄διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Ο Άρης έχει πλέον 4 βαθμούς, δύο λιγότερους και από την ΑΕΚ και τρεις από τον Ολυμπιακό.

Οι συνθέσεις:
ΑΡΗΣ: Σηφάκης, Κουλουχέρης, Αράνο, Γκιάρο, Νασούτι, Φερνάντες, Πρίττας, Χαβίτο, Αντού (76΄Ναφτί), Κόκε (66΄Αραβίδης), Τζόνσον (41΄Ντέιλι)
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Αραούχο, Λαγός, Μανωλάς, Μαϊστόροβιτς, Γκέντσογλου (55΄Λεονάρντο), Μάκος (80΄Γκερέιρο), Μαντούκα, Σκόκο, Μπλάνκο (63΄Νέμεθ), Τζεμπούρ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τάσος Κάκος (Κέρκυρας)

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

16΄Δυνατό σουτ του Αραούχο από μεγάλη απόσταση, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη
Χωρίς τη μεγάλη φάση, ολοκληρώθηκε το πρώτο, μέτριο μέρος στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
47΄Ο Άρης ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΚ, ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή του Πρίττα.
48΄Κίτρινη κάρτα στο Μάκο
53΄Σουτ του Χαβίτο έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ
56΄Κίτρινη κάρτα στον Κουλουχέρη
64΄Κόρνερ ο Αντού κεφαλιά ο Νασούτι μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων