Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010

Αφεντικό!

Ευτυχώς που ήταν… κουρασμένη. Η Ρέιντζερς, παρά την κόπωση από το… τρέξιμο στο οποίο την ανάγκασε η Βαλένθια μεσοβδόμαδα, έκανε… παρέλαση στο ''Celtic Park'', συντρίβοντας τη Σέλτικ 3-1(!), στο ''Old Firm''!

Οι «προτεστάντες», αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ -σε… κακό σημείο του παιχνιδιού, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου- από γκολ του Χούπερ, ήταν «το κάτι άλλο» στο δεύτερο 45λεπτο… Μέσα σε ένα 20λεπτο (περίπου), η ομάδα του Γουόλτερ Σμιθ ισοφάρισε -αρχικά- με αυτογκόλ του Λούβενς (49'), πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Μίλερ στο 55', ενώ ο ίδιος παίκτης σκόραρε και στο 67' με πέναλτι, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενούμενων.

Μάλιστα, στην παράβαση υπέπεσε ο Ντάνιελ Μαϊστόροβιτς, ανατρέποντας τον Μπρόουντφουτ, αν και για την ακρίβεια… αυτό το είδε μόνο ο διαιτητής. Πέναλτι δεν υπήρξε ποτέ.