Σάββατο 12 Μαρτίου 2011

Πανσερραϊκός-Ξάνθη 2-1

39ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Στην πρώτη αξιόλογη φάση του ματς, ο Πανσερραϊκός με κεφαλιά του Παπάζογλου άνοιξε το σκορ.

44ο λεπτό: Καλό σουτ του Μπόατενγκ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

54ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Γεωργιάδης σέντρα από αριστερά και ο Νταλέ με πλασέ στην κίνηση μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

75ο λεπτό: Ευκαιρία για την Ξάνθη μετά την εκτέλεση κόρνερ και τη σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων. Ο Βασιλακάκης δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά.

77ο λεπτό: Με δέκα παίκτες ο Πανσερραϊκός, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Ανάκογλου.

87ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Μαρσελίνιο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Καζάκης, μείωσε για την Ξάνθη σε 2-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α.ΓΙΑΧΟΣ
ΒΟΗΘΟΙ: Ι.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, Κ.ΠΟΝΤΙΚΗΣ