Σάββατο 12 Μαρτίου 2011

«Σκόνταψε» η Ίντερ !

Δεν τα κατάφερε η Ίντερ, καθώς έμεινε στο 1-1 κόντρα στην Μπρέσια εκτός έδρας, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής στο Καμπιονάτο. Απομακρύνεται η υπόθεση της πρωτιάς για τους περσινούς πρωταθλητές Ιταλίας.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι «νερατζούρι», ήταν καλύτεροι και ήλεγχαν το ρυθμό του αγώνα. Στο 18΄, κέρδισαν κόρνερ, ο Σνάιντερ το εκτέλεσε και ο Σάμουελ Ετό, εκμεταλλευόμενος αδράνεια της άμυνας, έδωσε προβάδισμα στην Ίντερ με σουτ από κοντά.

Οι γηπεδούχοι, προσπάθησαν να αντιδράσουν και έχοντας ως αιχμή του δόρατος τον Καράτσιολο, έχασαν ευκαιρίες για την ισοφάριση. Στο δεύτερο 45λεπτο, το παιχνίδι έγινε ροντέο, με τους δύο αντιπάλους να χάνουν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Έτσι, φτάσαμε στο 85΄, εκεί όπου η Μπρέσια κέρδισε κόρνερ. Ο Ντιαμάντι το εκτέλεσε, ο Κόρντομπα προσπάθησε να απομακρύνει, αλλά η μπάλα έφτασε στον Καράτσιολο, οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε από κοντά σε 1-1.
Τέσσερα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 89΄παρά λίγο να έρθουν τα πάνω- κάτω. Ο Καράτσιολο βρέθηκε στην περιοχή του Σέζαρ, ανατράπηκε από τον Κόρντομπα, οποίος αποβλήθηκε, αλλά ο επιθετικός των γηπεδούχων νικήθηκε από τον Σέζαρ από τα έντεκα βήματα. Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον η υπόθεση τίτλος για την ομάδα του Λεονάρντο, δείχνει να δυσκολεύει πολύ. Να τονίσουμε ότι οι Παναγιώτης Κονέ και Περπαρίμ Χετεμάι αγωνίστηκαν για τους γηπεδούχους, 90 λεπτά.