Πέμπτη 18 Αυγούστου 2011

Ευρωπαϊκός ...Θίασος!

Ο ΠΑΟ «χαροπαλεύει» και εκπέμπει SOS! Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν 3-0 από την Μακάμπι Τ.Α.και βλέπουν το Γιουρόπα Λιγκ να… γίνονται εφιάλτες!

Οι παίκτες του Φερέιρα είχαν τις ευκαιρίες, στο πρώτο ημίχρονο, να σημειώσουν τουλάχιστον ένα τέρμα, όμως στο τέλος… πλήρωσαν την αναποτελεσματικότητά τους. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν παθιασμένοι και αποφασισμένοι να ρίξουν νοκ- άουτ το «τριφύλλι» από το πρώτο κιόλας ματς των πλέι οφ.

Πολλά αμυντικά κενά παρουσίασε ακόμη μία φορά η ομάδα του Πορτογάλου, δυσκολία στην ανάπτυξη στο δεύτερο ημίχρονο. Δικαιολογημένες διαμαρτυρίες για γκολ του Τοτσέ που δεν μέτρησε. Η μπάλα πέρασε καθαρά τη γραμμή, στην απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα, όμως ο διαιτητής είχε διαφορετική άποψη. Ντεμπούτο για Ζεκά και Βιτόλο.

Ο… δαίμονας Κονατέ στο 60’ και ο Ατάρ από το σημείο του πέναλτι στο 67’ και με κοντινό σουτ στο 90’ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μακάμπι(Ιβανίρ): Χάιμοφ, Νιβάλντο, Νταμπούρ, Μίκα, Ατάρ, Παβίτσεβιτς, Κονατέ, Γιεϊνί, Λογκάσι, Ντάχαν, Βερέντ
Στον πάγκο: Λέβι, Σάμπαν, Κοέν, Μεντουντζανίν, Ζιζόφ, Κολαούτι, Κεχάτ
Παναθηναϊκός(Φερέιρα):Τζόρβας, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης, Νίνης, Κουίνσι, Λέτο, Τοτσέ
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Βιτόλο, Σειταρίδης, Σαριεγκι, Καραγκούνης, Κλέιτον