Τρίτη 7 Αυγούστου 2012

Θετικό ξεκίνημα για την Εστουντιάντες!!

Με 2-1 πέρασε η Εστουντιάντες Ντε Λα Πλάτα από την έδρα της Τίγκρε στην αυλαία της πρώτης αγωνιστικής του αργεντίνικου πρωταθλήματος.
Στο 87ο λεπτό ο Γκουίδο Καρίγιο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με κεφαλιά. Προγενέστερα οι φιλοξενούμενοι πέρασαν δύσκολες στιγμές, αλλά η ομάδα του Ροδόλφο Αρουαμπαρένα, πρώην αριστερού μπακ της ΑΕΚ, δεν μπόρεσε να φέρει το σκορ υπέρ της.
Συγκεκριμένα η Τίγκρε ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Εμάνουελ Πίο. Μόλις στο τρίτο λεπτό είχε βρει δίχτυα ο Μαξιμιλιάνο Νούνιεζ προμηνύοντας μία… περίεργη βραδιά για την Τίγκρε, η οποία προέρχεται από την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στην Clausura.
Τίγκρε: Ερνάν, Καστελιόνε, Ετσεβερία, Λεόνε (16’ Ντίαζ), Καστάνιο, Γκαλμαρίνι, Πίο (83’ Εσκομπάρ), Μαγκιόλο, Σανταντέρ, Τοράσα (71’ Καράσκο).
Εστουντιάντες Ντε Λα Πλάτα: Βιγάρ, Ανγκελέρι, Ρε, Αλάγες (46’ Σούνκε), Ντεσαμπάτο, Μπράνια, Μαρτίνεζ, Νούνιεζ (79’ Αούζκι), Χόγιος (69’ Γιάρα), Φερνάντεζ, Καρίγιο.

πηγή: onsports.gr