Τρίτη 30 Ιουνίου 2015

Σαφές αποδεικτικό στοιχείο το «εγώ πιστεύω» του Γεωργέα!!

Ο Κώστας Νικολακόπουλος γράφει στο sport-fm.gr για την…εκτίμηση του Γεωργέα αναφορικά με το Ολυμπιακός-Βέροια 3-0.

Σαφές αποδεικτικό στοιχείο το «εγώ πιστεύω» του Γεωργέα!
• Εξακολουθεί να γίνεται μεγάλος θόρυβος για τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Βέροια, εκείνο το 3-0 στο Καραϊσκάκη πριν 2,5 χρόνια.

• Καλά κάνουν και ψάχνουν οι ανακριτικές κι αθλητικές αρχές.

• Εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι παίχτηκε στ' αποδυτήρια της Βέροιας στην ανάπαυλα του επίμαχου αγώνα.

• Απλά δεν καταλαβαίνω πως στήνεται στο ημίχρονο ένα ματς να λήξει 3-0 και είναι 1-0 ως το 87’, με σωτήριες επεμβάσεις του γκολκίπερ της Βέροιας στο β΄ημίχρονο κι απόκρουση επί της γραμμής της εστίας του από τον Καφέ στο ίδιο διάστημα... Κι ενώ το 2-0 έγινε με επιεικώς αμφισβητούμενο πέναλτι, στο 87’…

• Όμως, ας το αφήσουμε αυτό. Όσο κι αν εμπιστεύομαι πάνω απ΄όλα τα μάτια μου, ο Θεός κι η ψυχή τους ξέρουν τι έκαναν οι παίκτες της Βέροιας. Αν έκαναν και γιατί έκαναν.

• Εγώ αλλού θέλω να καταλήξω: Από πού κι ως που μπορεί να εμπλέκεται ο Ολυμπιακός, ΕΑΝ όντως ζητήθηκε από τους παίκτες της Βέροιας να κάτσουν να χάσουν με 3-0. Κι ΕΑΝ όντως αυτοί έκατσαν να χάσουν. Γιατί μπορεί να μην ξέρω τι έγινε στο ημίχρονο, αλλά ξέρω τι είδα στο β΄ημίχρονο.

• Γιατί ακούω και διαβάζω ότι πρέπει κι ο Ολυμπιακός να κατηγορηθεί για την υπόθεση κλπ, κλπ. Με βάση τι, να κατηγορηθεί ο Ολυμπιακός; Τι υπάρχει για να κατηγορηθεί ο Ολυμπιακός;

• Υπάρχει καμία συνομιλία Μαρινάκη-Αρβανιτίδη; Όχι.

• Υπάρχει καμία κατάθεση που να λέει ότι κάποιος έστω ξέρει η, άκουσε πως ο Ολυμπιακός μίλησε με τη Βέροια για να φτιάξουν το παιχνίδι;

• Καμία κατάθεση κανενός δεν εμπλέκει τον Ολυμπιακό. Το μόνο που υπάρχει είναι μία απάντηση του Γεωργέα στο δικαστήριο: «Εγώ πιστεύω ότι το κανόνισαν και οι δύο ομάδες το ματς. Και πιστεύω ότι το κανόνισαν οι πρόεδροι».

• Λοιπόν ειλικρινά πιστεύει κανείς ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να κατηγορηθεί και δη να καταδικαστεί από αυτή τη δήλωση-εκτίμηση του Γεωργέα, που ΠΙΣΤΕΥΕΙ ότι το ματς το κανόνισαν οι δύο ομάδες;

• Τότε να υποβιβαστούν κι οι δύο! Αφού το ΠΙΣΤΕΥΕΙ, όχι το ξέρει, ο Γεωργέας!!!

• Παρεμπιπτόντως, η ΟΥΕΦΑ ξέρετε τι λέει για όλες τις τέτοιου είδους υποθέσεις που είναι υπό διερεύνηση; «Χρειαζόμαστε σαφή αποδεικτικά στοιχεία», είναι η δήλωση της ΟΥΕΦΑ κάθε φορά που ερωτάται σχετικά.