Παρασκευή 26 Μαρτίου 2010

Περιμένοντας τη Μπάρτσα!

Η παρουσία της Μπαρτσελόνα στην κορυφή επέδρασε ως... κόκκινο πανί για τη Ρεάλ Μαδρίτης και η «άτυχη» Χετάφε αισθάνθηκε την «οργή» των Μαδριλένων. Η «Βασίλισσα»επιβλήθηκε 4-2 με τους Ρονάλντο, Ιγκουαϊν να κάνουν πάρτι! Δεν ήθελε να περιμένει πολύ η Ρεάλ να βρεθεί ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας και με τέσσερα γκολ σε διάστημα μόλις 37 λεπτών στο α' ημίχρονο, συνέτριψε 4-2 εκτός έδρας τη Χετάφε. Ο Ρονάλντο πέτυχε το πρώτο του γκολ με εκτέλεση φάουλ στην Πριμέρα, άνοιξε στο 13' το δρόμο προς τη νίκη, για να δώσει σκυτάλη στον Ιγκουαϊν. Ο Αργεντίνος με γκολ στο 20' και το 23' πέτυχε το 3-0 και ο Πορτογάλος ολοκλήρωσε την... παράσταση με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 37'. Κάπου εκεί η... άτυχη Χετάφε άρχισε να απειλεί και μείωσε στο 38' με τον Παρέγιο. Στην επανάληψη η Ρεάλ έκανε συντήρηση δυνάμεων, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 80' με τον Λεόν.