Κυριακή 16 Μαΐου 2010

Ντροπιαστική ήττα για Ρίβερ, 1-5 από την Τίγκρε

Μία από τις πιο ντροπιαστικές εντός έδρας ήττες στην ιστορία της δέχθηκε τα ξημερώματα η Ρίβερ Πλέιτ!Οι «μιγιονάριος» ισοπεδώθηκαν από την Τίγκρε, καθώς οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 5-1! Μάλιστα, η ομάδα του Μπουέινος Αϊρες είχε να διασυρθεί με πέντε γκολ από το 1992, με την Νιούελ Ολντ Μπόις να επικρατεί με 5-0.

Η Τίγκρε πέτυχε και τα πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με σκόρερ τους Πέρες (11'), Σαν Ρομάν (12'), Φοντανέλο (17'), Παζίνι (37') και Λάτσαρο (44'), ενώ στην επανάληψη η Ρίβερ μείωσε στο 51ο λεπτό με τον νεαρό φορ Φούνες Μόρι.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε ο Μαρσέλο Γκαγιάρδο, ο οποίος αποφάσισε να αποχωρήσει από την Ρίβερ Πλέιτ στο τέλος της σεζόν και ενδεχομένως και από την ενεργό δράση.