Πέμπτη 15 Ιουλίου 2010

Φιλική νίκη του Ηρακλή

http://www.gazzetta.gr/media/k2/items/cache/d6dfe35111dd384af47321ac28f0bf4a_L.jpg?1279206671?1279206671?1279206671Έχοντας πιο καλή εικόνα στο Β' μέρος ο Ηρακλής πέτυχε σήμερα φιλική νίκη σε βάρος της Νέας Καλλικράτειας . Ο αγώνας έγινε στην Πορταριά.Στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και είχε στη σύνθεσή του τους βασικούς παίκτες του, παρουσίασε καλύτερο πρόσωπο ο Ηρακλής σε σημερινό φιλικό παιχνίδι. Τελικώς νίκησε στην Πορταριά την Νέας Καλλικράτειας με 5-1. Δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Κατσαμπής, Βέλλιος, Κατσικάς, Ηλιάδης, χρησιμοποιήθηκε, όμως, ο Μίρκο Ιβανόφσκι, από την ΠΓΔΜ, αν και γνωστοποιήθηκε ότι δεν πρόκειται ο ποδοσφαιριστής να συνεχίσει να δοκιμάζεται στην προετοιμασία.

Την εστία της Καλλικράτειας υπερασπίστηκαν τερματοφύλακες του Ηρακλή, στο πρώτο ημίχρονο ο Γκουτζελάς και στο δεύτερο ο Μέλκας. Το συγκρότημα από τη Χαλκιδική προηγήθηκε στο σκορ στο 17' και στο 33' ο Ιβανόφσκι ισοφάρισε για τον γηραιό. Με δύο γκολ του Ιάκομπ (58', 68') και δύο του Μάρα (59', 88'), διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Θεσσαλονικείς αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους, Μέλκα, Στάμου, Σαρακατσάνο, Κρέιτσι, Πιτσόκο, Παπαστεριανό, Ματσούκα, Βουτσιά, Στόικο, Μήτσικα, Ιβανόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι, Μπαντής, Παπαστεργιανός, Σαρακατσάνος, Κρέιτσι, Γκαρσία, Ραντούικο, Καρλίνιος, Αλετσένβου, Μάρα, Σοτ, Ιάκομπ.