Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011

Η «Βασίλισσα» φώναξε παρούσα!

Πολύ σημαντική νίκη (1-0) για την αποφυγή των Play-out,  πέτυχε η Βέροια επί του Πιερικού στο ντέρμπι της Μακεδονίας, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 23ης αγωνιστική ημέρας της Football League.

Η «Βασίλισσα του Βορρά» ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και δίκαια έφτασε στη νίκη. Το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα, πέτυχε ο Κουτσοσπύρος λίγα λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο (44΄).

Στο δεύτερο 45λεπτο δεν άλλαξε τίποτα, και η Βέροια πήρε την πολύ σημαντική από βαθμολογικής άποψης νίκη.

Με τους τρεις βαθμούς αυτούς, η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη έφτασε τους 28 βαθμούς. Αντίθετα οι Κατερινιώτες, με την ήττα αυτή, συνεχίζουν να βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη των Play-out.

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καντιμοίρης, Καλί, Αουρέλιο, Μπάρμπας, Σαμαράς, Τσιάτσιος, Καλογέρης, Μπλαζέφσκι, Σαϊτιώτης, Κουτσοσπύρος, Καλτσάς.

Πιερικός (Σταύρος Διαμαντόπουλος): Γουμάγιας, Παπαγεωργίου, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Πέτρου, Χατζής, Πουρτουλίδης, Γκουγκουλιάς, Μιλόσκοβιτς, Πουλάκος, Κοντέων.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)
ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδήμας, Ρηγόπουλος (Αχαϊας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Δήμου, Κοντέων