Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2015

Φέρτε κι άλλους «λύκους» στην Μπάγερν!! (video)

Η αγαπημένη συνήθειά της είναι να βάζει γκολ στην Βόλφσμπουργκ. Η Μπάγερν μετά την «πεντάρα» στο πρωτάθλημα έριξε άλλα τρία στην έδρα των «λύκων» για το Κύπελλο και πέρασε για… πλάκα (3-1) στους «16».

Φέρτε κι άλλους «λύκους» στην Μπάγερν (video)
Δεν χορταίνει να σκοράρει απέναντι στην Βόλφσμπουργκ η Μπάγερν. Σχεδόν ένα μήνα μετά το πάρτι στο πρωτάθλημα (5-1), οι Βαυαροί ταπείνωσαν τους «λύκους» και στην έδρα τους για το Κύπελλο (ήταν οι περσινοί κάτοχοι) και πήραν πανεύκολα, 3-1, το εισιτήριο για τη φάση των «16».

Το ματς στην «Volkswagen Arena» ξεκίνησε με την ομάδα του Γκουαρντιόλα να είναι σεληνιασμένη και να αναγκάζει τον Μπενάλιο να κάνει μεγάλες επεμβάσεις προκειμένου να κρατήσει το «μηδέν». Ο Ελβετός άντεξε μέχρι το 15ο λεπτό, όταν παρά την προσπάθειά του, είδε την μπάλα στο σουτ του Ντάγκλας Κόστα να καταλήγει στο αριστερό του παράθυρο.

Από εκεί και πέρα, οι παίκτες του Χέκινγκ δεν μπόρεσαν να βρουν λύση στην… κατηφόρα. Η Μπάγερν δεν σταμάτησε λεπτό να πιέζει και βρήκε ακόμη δύο γκολ με τον Τόμας Μίλερ, πρώτα στο 20’ κι εν συνεχεία στο 34’.

Ο ρυθμός στο δεύτερο 45λεπτο έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να ρίχνουν αισθητά την απόδοσή τους, αφού τα πάντα είχαν κριθεί. Από την μεριά τους, οι παίκτες της Βόλφσμπουργκ μπόρεσαν να «ενοχλήσουν» κάπως τον Νόιερ, όμως είτε δεν σημάδευαν σωστά είτε ο 29χρονος δεν τους έκανε την χάρη να βρουν δίχτυα. Τελικά κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Σίρλε στην... εκπνοή (90').