Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Επεισοδιακό διπλό του ΠΑΟΚ στη Μίκρα!

Επεισοδιακό διπλό του ΠΑΟΚ στη Μίκρα

Άνετο διπλό με 3-0 σετ πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ στη Μίκρα, με το ματς να διακόπτεται για περίπου δέκα λεπτά λόγω της συμπεριφοράς των οπαδών του Ηρακλή. Δεν δέχτηκε ο δικέφαλος να διακοπεί το ματς.

Άνετη νίκη με 3-0 σετ πήρε ο ΠΑΟΚ επί του Ηρακλή στο κλειστό της Μίκρας.

Ο Δικέφαλος δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες, ελέγχοντας εύκολα τον ρυθμό του αγώνα.

Στο δεύτερο σετ, όμως, παραλίγο να τιναχτεί το ματς στον αέρα. Αφού έγιναν δύο φορές παρατηρήσεις στον κόσμο του Ηρακλή απ’ τα μεγάφωνα για ανάρμοστη συμπεριφορά, η διαιτητής του ματς ζήτησε την εκκένωση του γηπέδου. Η αστυνομία δεν ανέλαβε την εκκένωση του γηπέδου, ενώ στις διαβουλεύσεις που ακολούθησαν, τόσο ο Ηρακλής όσο και ο ΠΑΟΚ συμφώνησαν αν συνεχιστεί το παιχνίδι.

Οι παίκτες επέστρεψαν ξανά στο παρκέ και ο ΠΑΟΚ πήρε την άνετη νίκη, έχοντας ως κορυφαίο τον Αμπρέου Τσεπέντα.