Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ίντερ για «φίλημα» και… πρωτάθλημα!! (video)

Ίντερ για «φίλημα» και… πρωτάθλημα (video)

Ακόμα ένα τεκμήριο ότι μπορεί να διεκδικήσει μέχρι τέλους το πρωτάθλημα κατέθεσε στην έδρα της Ουντινέζε η Ίντερ, καθώς επικράτησε με 4-0 και βρίσκεται στην κορυφή και στο +4 από τους διώκτες της.

Αυτή η Ίντερ πράγματι μπορεί να διεκδικήσει τη φετινή Serie A. Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις, ούτε που δυσκολεύτηκε στην έδρα της Ουντινέζε και τη διέσυρε με 4-0.

Από το πρώτο ημίχρονο οι «νερατζούρι» έδειξαν ποιος είναι το αφεντικό και ποιος χρειάζεται περισσότερο τη νίκη και έπειτα από μια μεγάλη ευκαιρία με τον Γιόβετιτς στο 6’, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 23’ με τον Ικάρντι που νίκησε τον Καρνέζη με άψογο τελείωμα.

Και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των παικτών της Ίντερ, πέτυχαν και δεύτερο γκολ στο 31’ με δράστη αυτή τη φορά τον Γιόβετιτς που εκμεταλλεύτηκε το ολέθριο λάθος του Ντομίτσι και δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Έλληνα γκολκίπερ.

Έχοντας φέρει το ματς στα μέτρα της, η Ίντερ στο β’ ημίχρονο είχε ως προτεραιότητα να κρατήσει το υπέρ της σκορ, αλλά τα… κέφια του Ικάρντι δεν κρύβονταν και στο 84’ με απίστευτο σουτ έκανε το 3-0 διαστάσεις θριάμβου στο «διπλό» της ομάδας του.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε με μια απίστευτη γκολάρα ο Μπρόζοβιτς στο 86’, καθώς πήρε την μπάλα από αριστερά και με άψογο πλασέ δεν άφησε περιθώριο στον Καρνέζη που μάζεψε την μπάλα για τέταρτη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του.