Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2016

Τη γλίτωσε η Λίβερπουλ (video)

Απέναντι στην Έξετερ της Λιγκ 2, η Λίβερπουλ με γκολ στο 73ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 και γλίτωσε τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Αγγλίας.

Θα μπορούσε να έχει πληρώσει ο Γιούργκεν Κλοπ με έναν αποκλεισμό από τη συνέχεια του Κυπέλλου Αγγλίας την απόφασή του να βάλει τους «μικρούς» της Λίβερπουλ στο ματς με την Έξετερ, ομάδα της Λιγκ 2.

Τελικά, οι «κόκκινοι» τη γλίτωσαν. Με ένα τέρμα του Σμιθ στο 73ο λεπτό ισοφάρισαν σε 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ και πλέον θα μπορέσουν να πάρουν την πρόκριση στο δεύτερο παιχνίδι στο «Ανφιλντ».

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό αλλά ο Σινκλέρ τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε. Η Έξετερ όμως πήρε και πάλι το προβάδισμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο 73ο λεπτό ο Σμιθ έκανε το 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.