Σάββατο 6 Μαρτίου 2010

Ποντόλσκι ο τιμωρός...

O Λούκας Ποντόλσκι πανηγυρίζει..... Εφυγε με τις χειρότερες δυνατές αναμνήσεις από την Μπάγερν και σήμερα φρόντισε να την τιμωρήσει. Ο λόγος για τον Λούκας Ποντόλσκι, ο οποίος ένοιξε το σκορ στην ισοπαλία της Κολωνίας με τους Βαυαρούς. Εντυπωσιακή η Σάλκε στη Φρανκφούρτη. Σούπερ ισοπαλία στη Βρέμη. Εύκολα η Βόλφσμπουργκ.

Στο παιχνίδι της Κολωνίας με την Μπάγερν, ο διεθνής επιθετικός των γηπεδούχων, Λούκας Ποντόλσκι εκτέλεσε φάουλ, ο Μπουτ έκανε τα αδύνατα δυνατά για να τον... βοηθήσει, το κατάφερε με αποτέλεσμα να γίνει το 1-0. Το γκολ του Σβαϊνστάιγκερ στην επανάληψη, απλά έφερε το 1-1.

Στη Φρανκφούρτη, η Αϊντραχτ γνλώρισε τη συντριβή από τη Σάλκε με 4-1 με τον Νίκο Λυμπερόπουλο να είναι στην αποστολή, αλλά να μην αγωνίζεται. Η ομάδα του Φέλιξ Μάγκατ πλησίασε ακόμη περισσότερο στην κορυφή, ούσα πλέον στο -2.

Εξαιρετικό ματς έγινε στη Βρέμη με τη Στουργκάρδη να προηγείται 2-0 στο ημίχρονο, αλλά να πέφτει θύμα του πείσματος των γηπεδούχων και τη Βέρντερ τελικά να ισοφαρίζει 2-2. Τέλος, η Βόλφσμπουργκ δεν είναι είχε κανένα πρόβλημα να συντρίψει 4-1 την Μπόχουμ με 4-1.