Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

Η Μπόλτον «προσγείωσε» την Τότεναμ

Λίγες μέρες μετά τον θρίαμβο με 3-1 επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης Ίντερ, η Τότεναμ προσγειώθηκε ανώμαλα, καθώς ηττήθηκε 4-2 εκτός έδρας από την Μπόλτον.
Πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Τέιλορ έχασε μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Κέβιν Ντέιβις με αριστερό σουτ από το ύψος της περιοχής (ίσως να ήταν και οφσάιντ) έκανε το 1-0 στο 31` .

Το 2-0 έκανε με σουτ στο 56` ο Ισλανδός αμυντικός Γκρέταρ Στέινσον, ενώ στο 75` ο Ασού-Εκοτό έκανε πέναλτι στον Λι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ντέιβις, σημειώνοντας το 3-0.

Για την Τότεναμ μείωσε σε 3-1 στο 79` με δυνατό σουτ ο Άλαν Χάτον, ενώ στο 87` ο Παβλιουτσένκο με φοβερή εκτέλεση έκανε το 3-2. To τελικό 4-2 σημείωσε στις καθυστερήσεις για την Μπόλτον ο Μάρτιν Πετρόφ