Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

Σώθηκε ο Μαλεζάνι

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά η Μπολόνια νίκησε, για τη 10η αγωνιστική του Campionato, με 2-0 την Λέτσε και ο Αλμπέρτο Μαλεζάνι παραμένει στη θέση του. Ο νέος ιδιοκτήτης της Μπολόνια δήλωσε τις προηγούμενες μέρες ότι αν δεν ερχόταν η νίκη με τη Λέτσε θα προχωρούσε σε αντικατάσταση του προπονητή αλλά τελικά κάτι τέτοιο αποφεύχθηκε. Έστω και με αρκετό άγχος, καθώς η Μπολόνια έπρεπε να περιμένει ως το 84ο λεπτό για να ανοίξει το σκορ, έχοντας για λυτρωτή -όπως πάντα- τον Ντι Βάιο. Ο πολύπειρος επιθετικός ήταν εκεί που έπρεπε για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μετά τη σέντρα του Μπρίτος και αμέσως μετά, στο 85', ήρθε και το 2-0 με κοντινή προσπάθεια του Χιμένεζ, μετά από σέντρα του Ντι Βάιο, εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι «ροσομπλού» ξέφυγαν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.