Τετάρτη 9 Μαρτίου 2011

Σημαντική νίκη για Φωκικό

Στη δεύτερη θέση του 2ου ομίλου της Γ` Εθνικής (Football League 2) πλασαρίστηκε ο Φωκικός. Με πέναλτι-γκολ του Σκαρίμπα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, η ομάδα του Μιχάλη Κασάπη επικράτησε 3-2 εκτός έδρας του Εθνικού Φιλιππιάδας και έφτασε τους 41 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την πρωτοπόρο Αναγέννηση Επανωμής (είχε ρεπό) και δύο περισσότερους από την Καλλονή (αγωνίζεται το Σάββατο με τον Μ. Αλέξανδρο Ηράκλειας), αλλά και την Αναγέννηση Γιαννιτσών, η οποία σήμερα ηττήθηκε 1-0 εκτός έδρας από την ΑΕ Ποντίων.

Τα αποτελέσματα της 26ης ημέρας στον 2ο όμιλο της Γ` Εθνικής:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ - ΦΩΚΙΚΟΣ 2-3
(63' πεν Φλορένσιο, 65' Μπασιούκας σουτ - 38' Καλέργης σουτ, 85΄ Τζέκος σουτ, 94΄ Σκαρίμπας πέναλτι)

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤ. - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1
(34' Μαχαιρούδης κεφ, 42' Παπαποστόλου σουτ- 85΄ Παναγιωτίδης σουτ)

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ - ΚΟΖΑΝΗ 4-1
(51' Κοσμάς σουτ, 61' Τριανταφυλλάκος σουτ, 79' και 85΄ Κυριακίδης σουτ - 33' Λάλος σουτ)

* Το ματς ΑΕΛ Καλλονής-Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας θα διεξαχθεί το Σάββατο, 12 Μαρτίου στις 15:00.