Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Ξεδίψασε με… Εβιάν!!

Ξεδίψασε με… Εβιάν
Τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο Championnat έφτασε η Λιόν, η οποία επικράτησε της Εβιάν με σκορ 2-1, για την 18η αγωνιστική.

Ο Μπριάν στο 35’ έδωσε το προβάδισμα στους «λιονέ», με τον Σαγκμπό να φέρνει το ματς στα ίσα στο 43ο λεπτό.

Την ώρα που ο Σίντνεϊ Γκοβού ετοιμαζόταν να κάνει την επανεμφάνισή του –ως αντίπαλος- στο «Ζερλάν», ο Λισάντρο στο 70’ πετύχαινε το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Σαφώς ανώτερη η ομάδα του Ρεμί Γκαρντ καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, όπου έχασε αρκετές ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμά της, κυρίως με τον Γκομίς.

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες την αναμέτρηση, λόγω της αποβολής του Γκρενιέ στο 87’ για την Λιόν και του Ερέτ για την Εβιάν, το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.