Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Και ξανά προς τις... νίκες τραβά!!

Μία κακή παρένθεση ήταν για την Τότεναμ η ήττα της περασμένη αγωνιστικής από την Στόουκ, καθώς κέρδισε με 1-0 τη Σάντερλαντ και συνεχίζει να κυνηγάει από απόσταση αναπνοής τις ομάδες του Μάντσεστερ.

Και ξανά προς τις... νίκες τραβά!
Η Σάντερλαντ έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα, καθώς στο 33' ο Ρίτσαρντσον αστόχησε από καλή θέση. Η Τότεναμ δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος και εμφανίστηκε αρκετά μουδιασμένη.
Στην επανάληψη τα «σπιρούνια» μπήκαν πιο δυνατά και αφού έχασαν μια καλή ευκαιρία στο 56΄με τον φαν ντερ Φάαρτ, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 61ο λεπτό. ο Φαν ντερ Φάαρτ έκανε πανέμορφη κάθετη μπαλιά στον Παβλιουτσένκο, που πλάσαρε ιδανικά τον Γουέστγουντ.
Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 87', καθώς αρχικά ο Γουέστγουντ απέκρουσε το σουτ του Αντεμπαγιόρ, ενώ στη συνέχεια ο Μόντριτς αστόχησε από καλή θέση.
πηγή: sportdog.gr