Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Τι στραπάτσο ήταν αυτό Ατλέτικο!!

Τι στραπάτσο ήταν αυτό Ατλέτικο!
Όσα πήγε να… χτίσει με την εύκολη νίκη επί της Ρεν για το Europa League τα χάλασε η Ατλέτικο στο πρωτάθλημα Ισπανίας.

Οι μαδριλένοι γνώρισαν την ήττα 2-0 στην έδρας του από την Μπέτις, η οποία στα τελευταία είκοσι λεπτά αγωνίστηκε και με έναν παίκτη λιγότερο.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πίεζε από την αρχή του αγώνα να πετύχει ένα γκολ αλλά δεν τα κατάφερε. Αντίθετα με την Μπέτις η οποία στο 54ο λεπτό άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Πολθουέλο.

Στο 72ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έναν παίκτη λιγότερο μετά από την αποβολή του σκόρερ. Κι όμως κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα μέχρι το τέλος αλλά και να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σάντα Κρους.