Δευτέρα 1 Σεπτεμβρίου 2014

«Σφαλιάρα» απ’ τις λίγες!!

Ακόμα θα «βουίζουν» τα αυτιά των παικτών της Ρεάλ Μαδρίτης απ’ αυτή τη... σφαλιάρα! Αν και προηγήθηκαν με δύο γκολ στο 11’, εν τέλει δέχθηκαν τέσσερα και υπέστησαν οδυνηρή ήττα (4-2) απ' τη Σοσιεδάδ!

«Σφαλιάρα» απ’ τις λίγες! (video)
Θα το θυμάται καιρό το «κάζο» που έπαθε η Ρεάλ Μαδρίτης (χωρίς τον Κριστιάνο) στο «Ανοέτα»! Αν και οι παίκτες του Αντσελότι προηγήθηκαν με δύο γκολ, έπεσαν «θύμα» μιας μεγάλης ανατροπής, γνωρίζοντας την ήττα (και την ταπείνωση) απ’ τη Σοσιεδάδ με σκορ 4-2!

Κανείς δεν θα μπορούσε να φανταστεί αυτό που εν τέλει συνέβη. Διότι στο 11’ η «βασίλισσα» είχε βρει δίχτυα ήδη δύο φορές με τους Ράμος και Μπέιλ, ενώ ο πρώτος είχε και δοκάρι. Κι εκεί που περίμενες πως θα έρθει ένας ακόμα… περίπατος, οι Βάσκοι επιβεβαίωσαν πως στο ποδόσφαιρο τίποτα δεν είναι σίγουρο!

Γιατί μπορεί στα χαρτιά να μην ήταν το φαβορί, αλλά μέσα σε έξι λεπτά κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να δημιουργήσουν «πονοκέφαλο» στους αντιπάλους τους. Μαρτίνεθ (35’) και Θουρουτούθα (41’) κατάφεραν πριν καν βγει το ημίχρονο να ‘χουν φέρει το ματς στα ίσα.

Τελικά το σοκ ήταν πολύ μεγαλύτερο για τη Ρεάλ. Και δεν κατάφερε ποτέ να συνέλθει στην επανάληψη. Και η Σοσιεδάδ μυρίστηκε… αίμα και όρμησε! Ο Θουθουρούτα γύρισε… τούμπα τον αγώνα στο 65’, προτού ο Βέλα δέκα λεπτά αργότερα να υπογράψει έναν ασύλληπτο θρίαμβο για τους γηπεδούχους, ταπεινώνοντας (και με το παραπάνω) τους πρωταθλητές Ευρώπης.