Κυριακή 23 Αυγούστου 2015

Άγγιξε την ανατροπή με 10 η Δόξα!

Παλικαρίσιο βαθμό πήρε η Δόξα Κατωκοπιάς στην πρεμιέρα της Α Εθνικής Κύπρου, με την ισοπαλία (2-2) που μοιράστηκε με τον Εθνικό Άχνας, παρότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες απ’ το 53’.

Άγγιξε την ανατροπή με 10 η Δόξα
Άντεξε με δέκα παίκτες απ’ το 53’ και κατέκτησε παλικαρίσιο βαθμό η Δόξα Κατοκωπιάς, η οποία ισοφάρισε σε 2-2 τον Εθνικό Άχνας στην πρεμιέρα της Α’ Εθνικής Κύπρου.

Η Δόξα προηγήθηκε με τον Λόπο, όμως η δεύτερη κίτρινη που είδε ο Φερνάντεζ επτά λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου άφησε στον Εθνικό περιθώριο να πάρει τα ηνία.

Η ισοφάριση ήρθε με εκτέλεση φάουλ του Πιντέλι στο 57’, ενώ το αυτογκόλ του Γκαράι έκανε το 2-1. Αυτός που λύτρωσε τελικά τους φιλοξενούμενους -έστω και με τον βαθμό της ισοπαλίας- ήταν ο Εντμάρ πέντε λεπτά πριν το φινάλε του ματς.