Κυριακή 23 Αυγούστου 2015

«Ξεμπούκωσε» στο β’ ημίχρονο η Ντορτμουντ!

Το γκολ του Γκίντερ στο 55ο λεπτό ήταν αυτό που χρειαζόταν! Μετά από αυτό οι «άμυνες» της Ίνγκολσταντ έπεσαν και η Ντόρτμουντ έφτασε στην εκτός έδρας νίκη 4-0, κάνοντας το 2x2 στην Μπουντεσλιγκα.

«Ξεμπούκωσε» στο β’ ημίχρονο η Ντορτμουντ
Με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο 45λεπτό η Ντόρτμουντ νίκησε 4-0 την Ίνγκολσταντ και έκανε το 2x2 στην Μπουντεσλίγκα.

Στο πρώτο 45λεπτο οι γηπεδούχοι ήταν τυχεροί και μπόρεσαν να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους. Η συνέχεια όμως δεν ήταν αντίστοιχη. Ειδικά όταν στο 55ο λεπτό ο Γκίντερ βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά στην αναμέτρηση οι «άμυνες» της Ίνγκολσταντ… έπεσαν!

Ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα τα δύο από αυτά τα τελευταία λεπτά του αγώνα στο 84ο λεπτό με τον Καγκάβα και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ομπαμεγιανγκ. Των τερμάτων αυτών είχε προηγηθεί στο 60ο λεπτό το γκολ του Ρόις με πέναλτι το οποίο είχε κάνει το 2-0 στο παιχνίδι.