Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2015

Τεσσάρα η Βραζιλία με Νεϊμάρ!! (vid)

Με τον Νεϊμάρ να βρίσκει δίχτυα δύο φορές και από μία οι Ραφίνια και Χουλκ, η Βραζιλία επικράτησε άνετα με 4-1 των ΗΠΑ σε φιλικό παιχνίδι.

Τεσσάρα η Βραζιλία με Νεϊμάρ (vid)
Ο Νεϊμάρ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της «σελεσάο» με 4-1 επί των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, σε φιλικό που διεξήχθη στη Μασαχουσέτη.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Χουλκ άνοιξε το σκορ για τη Βραζιλία, σηματοδοτώντας την επιστροφή του στην εθνική ομάδα σχεδόν ένα χρόνο μετά από την τελευταία φορά που αγωνίστηκε με το εθνόσημο, για να παρει σκυτάλη στο 51’ ο Νεϊμάρ, με τον επιθετικό της Μπαρτσελόνα να σημειώνει το 2-0 ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι.

Στο 64ο λεπτό ο Ραφίνια έκανε τρία τα τέρματα της «σελεσάο», ενώ ο Νεϊμάρ στο 67' θα σκοράρει για το 4-0, φτάνοντας με τον τρόπο αυτό τα 46 γκολ με την εθνική Βραζιλίας.

Η ομάδα των ΗΠΑ θα καταφέρει να μειώσει σε 4-1 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με τον Γουίλιαμς.