Το είδες το οφσάιντ; Δεν είναι κακό να το παραδεχθείς!

Κάποιες φορές τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Δεν χρειαζόταν να δούμε αυτό το ποστάρισμα για να μάθουμε ότι σε κάποια πράγματα είμαστε πολύ πίσω, αλλά ήταν μια πολύ καλή υπενθύμιση.

Το απόγευμα του Σαββάτου η Τσέλσι υποδεχόταν την Έβερτον. Μία Τσέλσι που με όλα τα προβλήματα της έχει μείνει πολύ πίσω και προσπαθεί να μαζέψει απεγνωσμένα βαθμούς μπας και προλάβει να βγει στην Ευρώπη. Κάτι που παραμένει πολύ δύσκολο.

Οι γηπεδούχοι είχαν μείνει πίσω στο σκορ 2-3 και ο διαιτητής είχε δείξει επτά λεπτά καθυστερήσεων.

Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων,ο Τζον Τέρι, ισοφαρίζει για την ομάδα του από καθαρή θέση οφσάιντ. Ο βοηθός δεν υποδεικνύει την παράβαση το γκολ μετράει και το ματς λήγει ισόπαλο.

Οι φίλαθλοι στην Αγγλία όμως (οι περισσότεροι τουλάχιστον) δεν διστάζουν να παραδεχθούν ότι η ομάδα τους ευνοήθηκε.

Αυτό ήταν το ποστάρισμα ενός λογαριασμού στο twitter που ασχολείται με την Τσέλσι και τα νέα της.

Βάλαμε ένα γκολ οφσάιντ στο 98ο λεπτό.

Χαίρομαι που δεν χάσαμε, αλλά τα προβλήματα μας δεν εξαφανίστηκαν.

Μην ξεγελιέστε.

inner

To να παραδέχεσαι αυτό που βλέπουν τα μάτια σου δεν είναι δύσκολο τελικά. Είναι απλά θέμα νοοτροπίας.