Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

Το... έσωσαν τα Τρίκαλα - Στην εκπνοή η Καρδίτσα!!

Το... έσωσαν τα Τρίκαλα - Στην εκπνοή η Καρδίτσα

Στις καθυστερήσεις τα Τρίκαλα ισοφάρισαν σε 1-1 τον Κισσαμικό στην 19η αγωνιστική της Football league, αλλά έχασαν έδαφος από τις κορυφαίες θέσεις. Διπλό στο 90’ η Αναγέννηση, άνετα ο Αχαρναϊκός.

Άφησαν βαθμούς στα Χανιά τα Τρίκαλα, που γλίτωσαν στο 90’ τα… χειρότερα ισοφαρίζοντας σε 1-1 τον Κισσαμικό.

Η ομάδα του Γιώργου Μαραντά βρέθηκε πίσω στο σκορ απ’ το 30’ με πλασέ του Μάντζη και δέχτηκε αρκετή πίεση απ’ τους Χανιώτες. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ανέβασε στροφές και παρά τις ευκαιρίες που είχε, κυρίως με τον Κουσκουνά, το μόνο που κατάφερε να κάνει είναι να σώσει τον βαθμό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Βρούτσινας ανέτρεψε τον Πότσι, με τον διαιτητή να στέλνει τον ΑΟΤ στα έντεκα βήματα και τον Κουσκουνά να διαμορφώνει το 1-1.

Ο βαθμός, πάντως, δεν την… βοηθάει ιδιαίτερα για τον στόχο της ανόδου, αφού η δεύτερη Κέρκυρα έμεινε στο +4, έχοντας μάλιστα ματς λιγότερο.

Τρίποντο με… μπάζερ μπίτερ πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας, που επικράτησε 1-0 του Αγροτικού Αστέρα.

Η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το τρίποντο με γκολ του Μπλέντι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας τους γηπεδούχους στα… όρια της επικίνδυνης ζώνης, όπου ισοβαθμεί εμ τον ΑΟΧ και τον Πανσερραϊκό.

inner

Πιο άνετο τρίποντο πήρε στην έδρα του ο Αχαρναϊκός που επιβλήθηκε 3-1 του Παναγιάλειου και αύξησε τη μεταξύ τους διαφορά στο +4.
Το ματς πήρε «φωτιά» στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Παβίσεβιτς να κάνει το 2-0 με γκολ στο 55’ και το 71’. Οι Αιγιώτες μείωσαν στο 77’ με τον Γκούφα, όμως ο Ομπράντοβιτς στις καθυστερήσεις τους… έκοψε την όρεξη για κάτι παραπάνω.