Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

«Έσπασαν» τα κοντέρ Νάπολι-Γιουβέντους!! (videos)

«Έσπασαν» τα κοντέρ Νάπολι-Γιουβέντους! (videos)

Μόνο οι δυο τους! Η Νάπολι νίκησε (1-0) την Κάρπι στο «Σαν Πάολο», η Γιουβέντους καθάρισε εκτός την Φροζινόνε (2-0) και το επόμενο Σάββατο θα… φάνε τα μουστάκια τους με φόντο τη στέψη. Show Καρνέζη.

Τρέξτε να τις πιάσετε. Γιουβέντους και Νάπολι επιβεβαίωσαν για ακόμη μια αγωνιστική την τρομερή κατάσταση που βρίσκονται και πάνε «ζεστές» στο μεταξύ τους ντέρμπι το επόμενο Σάββατο.

Οι «παρτενοπέι» παρότι είδαν την Κάρπι να τους ζορίζει περισσότερο απ’ ότι περίμεναν εν τέλει κατάφεραν να πετύχουν τον στόχο τους. Ευνοούμενοι και από την αυστηρότατη αποβολή του Μπιάνκο με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 56ο λεπτό, οι παίκτες του Σάρι βρήκαν το πολυπόθητο γκολ με τον Γκονζάλο Ιγκουαΐν να ευστοχεί από την «άσπρη βούλα» στο 69’ και να σημειώνει το 24ο γκολ του σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα.

Όσον αφορά τους «μπιανκονέρι», δυσκολεύτηκαν αρκετά στο «Ματούσα» όμως δεν άφησαν το τρίποντο να κάνει φτερά. Με τον Κουαδράδο να ανοίγει τον δρόμο στο 73’ η Γιουβέντους πήρε το προβάδισμα και στις καθυστερήσεις ο Ντιμπάλα (90+1’) σφράγισε τη νίκη.

Όρθια χάρη στον Ορέστη Καρνέζη έμεινε η Ουντινέζε στο «Σαν Σίρο». Mε MVP τον διεθνή γκολκίπερ οι φιλοξενούμενοι πήραν βαθμό, 1-1, κόντρα στη Μίλαν, που δεν κατάφερε να συνεχίσει με νίκες τις υποχρεώσεις της.

Τεράστια νίκη για την Κιέβο στην έδρα της Τορίνο (2-1), ενώ ισόπαλες ήρθαν Σασουόλο και Παλέρμο (2-2).