Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

Μικρή ανάσα για το Αμβούργο!

Μικρή ανάσα για το Αμβούργο

Τον πρώτο του βαθμό «τσίμπησε» το Αμβούργο ύστερα έξι συνεχόμενες ήττες (οι τρεις στο πρωτάθλημα), καθώς ήρθε 1-1 με την Κολωνία.

Μικρή ανάσα πήρε το Αμβούργο, καθώς ύστερα από αρκετό καιρό πρόσθεσε βαθμό στο σακούλι του και με αυτόν κόντρα στην Κολωνία (1-1) έφθασε τους 24, πέντε περισσότερους δηλαδή από την επικίνδυνη ζώνη όπου βρίσκεται η Βέρντερ Βρέμης.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως που δείχνουν σε καλύτερη κατάσταση το τελευταίο χρονικό διάστημα, άνοιξαν το σκορ στο 41’ με τον Ζόλερ. Η απάντηση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο από τον Μίλερ και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό.

Πριν το ματς, οι γηπεδούχοι μετρούσαν έξι συνεχόμενες ήττες και οι τρεις από αυτές ήταν στο πρωτάθλημα, καθώς η τελευταία φορά που αποχώρησε από το γήπεδο χωρίς να έχουν σκυμμένο κεφάλι ήταν στις 12 Δεκεμβρίου, όταν και ήρθε 1-1 με τη Βόλφσμπουργκ.