Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016

Η παραμονή πλησιάζει!! (video)

Η παραμονή πλησιάζει (video)

Η Γουέστ Μπρομ προηγήθηκε 3-0 στο 31’, η Κρίσταλ Πάλας μείωσε με δύο γκολ του Γουίκχαμ λίγο πριν το τέλος (3-2) αλλά οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο και πλησίασαν ακόμη περισσότερο στην παραμονή τους.

Στην Premier League θα αγωνίζεται, όπως όλα δείχνουν, και τη νέα σεζόν η Γουέστ Μπρομ, που επικράτησε με 3-2 της Κρίσταλ Πάλας και έφθασε τους 35 βαθμούς, ενώ την ίδια στιγμή, η τελευταία ομάδα που... πέφτει έχει 24.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν να καθαρίζουν πολύ νωρίς το ματς, καθώς μόλις στο 31ο λεπτό είχαν πετύχει τρία τέρματα. Ο Κρεγκ Γκάρντνερ άνοιξε το σκορ στο 12', για να έρθει ο Κρεγκ Ντόουσον οκτώ λεπτά αργότερα και να κάνει το 2-0. Στο 31', ο Σάιντο Μπεραχίνο έβαλε και αυτός το... ποδαράκι του για να γίνει το 3-0 και να «κλειδώσει» το τρίποντο για την ομάδα του, πριν καν συμπληρωθεί το ημίχρονο.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, πάντως, η Κρίσταλ Πάλας μείωσε το σκορ με τον Κόνορ Γουίκχαμ και ο ίδιος παίκτης φρόντισε στο 80' να προσθέσει άγχος στην Γουέστ Μπρομ, αφού έκανε το 3-2. Ωστόσο, παρότι οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και να ψάχνουν το τέρμα της ισοφάρισαν, δεν το πέτυχαν και εν τέλει οι γηπεδούχοι πήραν ένα σπουδαίο τρίποντο, με το οποίο πατάνε γερά στα πόδια τους και πολύ δύσκολα θα κινδυνεύσουν για τη σωτηρία τους.