Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Δεν μασάει πουθενά!!

Δεν μασάει πουθενά!

Απτόητη συνεχίζει η Μπέτις! Παρόλο που έπαιζαν με 10 παίκτες για σχεδόν ένα ημίχρονο, οι Ανδαλουσιανοί καθάρισαν στο τέλος τη Γρανάδα (2-0) και μένοντας αήττητοι για 6ο ματς ξέφυγαν από τους μπελάδες.

Τίποτα δεν λυγίζει την Μπέτις!

Έχοντας πάρει φόρα από το αήττητο σερί τους, οι Ανδαλουσιανοί δεν μάσησαν από τις αντιξοότητες που προέκυψαν με τη Γρανάδα και πανηγύρισαν μια ακόμα νίκη με 2-0.

Παρόλο που δεν έβρισκαν λύσεις με το αμυντικό τείχος των φιλοξενούμενων και έμειναν με δέκα παίκτες στο 53’ εξαιτίας αποβολής του Βάργκας, οι παίκτες του Χουάν Μερίνο δεν πτοήθηκαν.

Με ήρωα λοιπόν τον Εντιαγέ -που χτύπησε με κεφαλιά από κόρνερ στο 85’- και τον Κάστρο να σφραγίζει στις καθυστερήσεις το τρίποντο, ξεχείλωσαν τη διαφορά από τη σημερινή τους αντίπαλο και απομακρύνθηκαν από την επικίνδυνη ζώνη.