Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Δεν έκατσε πουθενά η… Μπίλια!! (video)

Δεν έκατσε πουθενά η… Μπίλια (video)

Κανείς δεν πανηγύρισε στο Τορίνο. Παρόλο που πήρε προβάδισμα νωρίς και είχε ευκαιρία (με πέναλτι) να καθαρίσει, η «γκρανάτα» είδε τον Μπίλια να δίνει πόντο -επίσης από τη βούλα- στη Λάτσιο (1-1).

Ούτε σήμερα έμελλε να επιστρέψουν στις νίκες Τορίνο και Λάτσιο.

Έχοντας από ένα καλό ημίχρονο, «γκρανάτα» και Ρωμαίοι μοιράστηκαν τις εντυπώσεις και αρκέστηκαν σε έναν μόλις πόντο.

Μπαίνοντας φουριόζοι στο γήπεδο και παίρνοντας προβάδισμα στο 12’ με τον Μπελότι, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να καθαρίσουν από νωρίς. Το πέναλτι όμως που εκτέλεσε στο 22’ ο Ιμόμπιλε κατέληξε στη… στρατόσφαιρα και η Λάτσιο έμεινε στο παιχνίδι.

Επιστρέφοντας λοιπόν από το ημίχρονο πίεσε και τελικά δικαιώθηκε στο 78’, όταν ο Μπίλια… έδειξε στον Ιμόμπιλε πώς γίνεται και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έγραψε το τελικό 1-1.

Μια ισοπαλία που αφήνει την Τορίνο με μια μόλις νίκη σε εννέα ματς, διατηρεί την ίδια επίδοση για τη Λάτσιο σε επτά ματς και ενισχύει τη βαθμολογική τους αδιαφορία ως τη λήξη του πρωταθλήματος.