Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2009

Εμφατική πρώτη νίκη για τον Παναιτωλικό

Ο Γιώργος Θεοδωρίδης με τη φανέλα του Παναιτωλικού Ο Παναιτωλικός μπορεί να άργησε να πετύχει την πρώτη του φετινή νίκη, όμως αυτή ήταν εμφατική καθώς η ομάδα του Αγρινίου επιβλήθηκε 3-0 του Θρασύβουλου, ο οποίος παραμένει στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς είχε... καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Θεοδωρίδης, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα στο 15' και στο 36', αμφότερα με σουτ, ενώ στο 34' είχε σκοράρει και ο Γκούρμα επίσης με σουτ.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα. Οι Αθηναίοι είχαν κάποιες καλές φάσεις για να μειώσουν, όμως οι Αγρινιώτες διατήρησαν τον έλεγχο και κράτησαν εύκολα τη νίκη