Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2009

"Μοιρασιά" στο Αιγάλεω

Ο Πουλάκος με τη φανέλα του Αιγάλεω Τη νίκη ήθελαν Αιγάλεω και Εθνικός στο μεταξύ τους παιχνίδι, ωστόσο... βολεύτηκαν με το βαθμό της ισοπαλίας μιας και έμειναν στο 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται, σε γενικές γραμμές δίκαιο σε ένα παιχνίδι που είχε δύο όψεις.

Στο πρώτο μέρος το ματς δεν είχε πολλές φάσεις, ωστόσο στο διάστημα αυτό σημειώθηκαν και τα δύο τέρματα της συνάντησης. Ο Εθνικός ήταν αυτός που απέκτησε προβάδισμα με σουτ του Σουμπίνιο στο 19', όμως τρία λεπτά πριν από την ανάπαυλα, ο Πουλάκος ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχθηκε φέτος η ομάδα του Πειραιά.

Στην επανάληψη, ο αγώνας είχε πιο γρήγορο ρυθμό με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν ορισμένες ενδιαφέρουσες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, όμως δεν αξιοποιήθηκαν και το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.