Τετάρτη 9 Απριλίου 2014

«Όρμησε» στα πλέι οφ!

Πρώτο βήμα… θετικό για τον Ηρακλή Ψαχνών που επικράτησε 1-0 του ΑΟΧ στα Χανιά και μπήκε με φόρα στην πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ ανόδου.

«Όρμησε» στα πλέι οφ
Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε την πορεία του στα πλέι οφ ανόδου της Football League ο Ηρακλής Ψαχνών, που επικράτησε 1-0 του ΑΟΧ στην πρεμιέρα.

Ένα γκολ του Τσιμότζι στο 76’ «καθάρισε» το παιχνίδι για τον σύλλογο των Ψαχνών, που πήρε το πρώτο τρίποντο και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας πίσω από Ολυμπιακό Βόλου και Κέρκυρα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με τις δύο ομάδες να μην βρίσκουν διαδρόμους για την αντίπαλη εστία, με μια μόλις καλή φάση για τους γηπεδούχους.

Ο ΑΟΧ έψαξε το γκολ απ’ την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου με τον Βασιλόγιαννη, ενώ ο Μπουμάλ απείλησε στην αμέσως επόμενη φάση. Το γκολ ήρθε τελικά στο 76’ με τον Μπουμάλ να τροφοδοτεί τον Τσιμότζι, ο οποίος με ωραίο σουτ έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.