Δευτέρα 19 Μαΐου 2014

Το ρολόι δεν θα σταματήσει ποτέ!!

Τα λεπτά παραμονής του Αμβούργου στη Bundesliga θα συνεχίσει να μετρά το ρολόι στην «Imtech Arena». Οι «δεινόσαυροι» με το χρυσό 1-1 στην έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ «μπαστακώθηκαν» στη μεγάλη κατηγορία.

Το ρολόι δεν θα σταματήσει ποτέ!
Ίδρωσε, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο όμως στο τέλος τη γλύτωσε. Το Αμβούργο χάρη στη «χρυσή» ισοπαλία που πήρε στην έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ με σκορ 1-1 και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου ματς, πήρε το μπαράζ και παρέμεινε στη Bundesliga.

To γκολ του Λασόνγκα στο 14’ ήταν αρκετό για την ομάδα του Μίρκο Σλόμκα για να συνεχίσει να είναι η μοναδική με ανελλιπή παρουσία στη Bundesliga από το 1963. Οι γηπεδούχοι παρότι ισοφάρισαν με τον Φέρστνερ στο 59ο λεπτό δεν κατάφεραν να σημειώσουν το τέρμα που χρειάζονταν για να πάρουν την άνοδο από τη Zweite Liga.

Έτσι το ρολόι στην έδρα των «δεινόσαυρων», «Ιmtech Arena» θα συνεχίσει να μετρά και την επόμενη σεζόν τις μέρες παραμονής της ομάδας στη μεγάλη κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος. Πηγή: sport-fm.gr