Τετάρτη 11 Νοεμβρίου 2015

Την… πλήρωσαν οι μικροί στην ΑΕΚ!!

«Ξεμπούκωσε» η ΑΕΚ. Με γκολ των Τζεμπούρ, Μπουονανότε (2 ασίστ), Κορδέρο και Κρισάντους οι κιτρινόμαυροι έκαναν δυνατή προπόνηση στα Σπάτα, στο φιλικό κόντρα στην Κ20 του Στέλιου Μανωλά.

Την… πλήρωσαν οι μικροί στην ΑΕΚ
Αν και οικογενειακό φιλικό, η ΑΕΚ του Γκουστάβο Πογέτ αντιμετώπισε με την πρέπουσα σοβαρότητα το ματς με την Κ20. Χωρίς να αφήσει πολλά περιθώρια στους παίκτες του Στέλιου Μανωλά, η «Ένωση» έφτασε άνετα στο 4-0.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά, στο ματς που πραγματοποιήθηκε στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων, ανοίγοντας λογαριασμό μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ράφικ Τζεμπούρ, έπειτα από σέντρα του Μπουονανότε. Στο 35’ ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός βρήκε κι αυτός δίχτυα με όμορφο σουτ, ενώ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Μιγκέλ Κορδέρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε έπειτα από κεφαλιά του Κρισάντους, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μπουονανότε στο 65’, ενώ στο 77’ είχε δοκάρι ο Πλατέλλας.

Οι συνθέσεις:

AEK: Ανέστης (60’ Καραγκιολίδης), Μπακάκης, Αρθο, Φαγιέ, Πεταυράκης, Κορδέρο (60’ Ανδρεόπουλος), Γροντής (60’ Κρισάντους), Πλατέλλας, Ανάκογλου, Μπουονανότε, Τζεμπούρ

ΑΕΚ Κ-20: Πάντος, Παπάζογλου, Μαρκοπουλιώτης, Γραμματίκας, Γιαννούτσος, Καρβουνίδης, Λίτσι, Τζάθας, Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Κυριαζής

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος (τερμ.), Κοφσανίδης, Ασπρογιάννης, Ντομπριβόγιε, Πεχλιβανίδης, Ψάνης, Πογοσιάν, Σπηλιώτης, Αντωνίου