Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015

Την έριξε από την πεντάδα!

Την έριξε από την πεντάδα

Δεν άφησε τη Ρίο Αβε να χαρεί περισσότερο την παραμονή της στην πρώτη πεντάδα η Γκιμαράες, αφού νίκησε την αντίπαλό της με 3-1 για τη 12η αγωνιστική της Superliga.

Η Γκιμαράες νίκησε με 3-1 τη Ρίο Αβε εντός έδρας, στο ματς που ολοκλήρωσε τη 12η αγωνιστική της Superliga και άφησε την τελευταία εκτός της προνομιούχου πεντάδας για πρώτη φορά στη φετινή περίοδο, αφού υστερεί στην ισοβαθμία από την πέμπτη Σετούμπαλ, ενώ η ίδια παράλληλα βρίσκεται στο -2 από ‘κει και ευελπιστεί πως θα καταφέρει να διεκδικήσει μέχρι τέλους την έξοδο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Σε ένα μέτριο ματς στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους στην επανάληψη και έφτασαν στο 3-1 με τους Ενρίκε στο 60’, Σίλβα στο 77’, ενώ είχαν ισοφαρίσει με τον πρώτο στο 34’ το γκολ του Μπρεσάν από το 19’.