Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015

Η Λιμόζ «διάλεξε» ΠΑΟΚ και η Αρμάνι πάει στον Άρη!!

Η Λιμόζ «διάλεξε» ΠΑΟΚ και η Αρμάνι πάει στον Άρη

Τη νίκη με 77-69 μέσα στο Μιλάνο επί της Αρμάνι πήρε η Λιμόζ και έτσι θα βρίσκεται στον όμιλο του ΠΑΟΚ στους «32» του Eurocup, ενώ αντίστοιχα οι Ιταλοί σε εκείνον του Άρη.

Μετά τον Ολυμπιακό, σε Άρη και ΠΑΟΚ! Η Λιμόζ πήρε μεγάλο «διπλό» με 77-69 επί της Αρμάνι και έτσι θα βρει στους «32» του Eurocup τον «Δικέφαλο του Βορρά», ενώ αντίστοιχα η ομάδα του Μιλάνου θα πάει στον όμιλο των «κίτρινων».

Ντέρμπι ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο το ματς των… αποκλεισμένων, με την Λιμόζ να το κλείνει προηγούμενη (19-20). Οι «λιμουζό» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο, με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια στο +7 (41-48).

Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο έδειξε ιδιαίτερη… όρεξη η Αρμάνι, καθώς από τη μία οι απουσίες, από την άλλη ο καλός ρυθμός των Γάλλων, διαμόρφωσαν το σκορ στο 66-54 υπέρ των φιλοξενούμενων. Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τη Λιμόζ να φτάνει στη νίκη με το τελικό 77-69.

Tα δεκάλεπτα: 19-20, 41-48, 54-66, 69-77

Αρμάνι Μιλάνο (Ρέπεσα): ΜακΛιν 9, Λαφαγέτ 6 (2), Τσερέλα 10, Μάτσβαν 15, Μάγκρο, Τσιντσαρίνι 4, Τζένκινς 4, Μπάρατς 7, Σίμον 14 (2).

Λιμόζ (Ερβέ): Σάφαρτσικ 9 (3), Βοϊτσιεκόφσκι, Ντάνιελς 7 (1), Γκέιτενς, Βέστερμαν 9 (1), Πέιν 6 (1), Καμαρά 2, Μπουνγκού-Κολό 21 (4), Ντιαβαρά 7 (1), Ζερμπό 16.