Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2016

Συνεχίζουν την αντεπίθεση Μονακό και Ζαρντίμ!!

Συνεχίζουν την αντεπίθεση Μονακό και Ζαρντίμ

Άργησε αλλά επιτέλους η Μονακό δείχνει να βρίσκει τον εαυτό της. Περνώντας ένα άνετο απόγευμα στο Πριγκιπάτο, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ «καθάρισε» 4-0 την Τουλούζ κι ανέβηκε στην 2η θέση!

Μόνη στην 2η θέση, έπειτα από 22 αγωνιστικές στη Ligue 1, ανέβηκε η Μονακό. Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ δεν δυσκολεύτηκε καθόλου στο εντός έδρας ματς απέναντι στην Τουλούζ κι έφτασε με μεγάλη άνεση και στυλ στο 4-0.

Το σκορ για τους Μονεγάσκους άνοιξε στο 28ο λεπτό ο Μπερνάντο Σίλβα. Πριν καλά-καλά περάσει ένα δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι είδαν την αποστολή τους για θετικό αποτέλεσμα να μοιάζει με... βουνό, αφού ο Κοεντράο έκανε το 2-0 στο 36’. Το 3-0 έγραψε ο Καρίγιο, με τέρμα στο 70ο λεπτό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Έλντερ Κόστα στην εκπνοή (90+3')

Έτσι, η ομάδα του Πριγκιπάτου έφτασε τους 39 βαθμούς, ανέβηκε μόνη στην 2η θέση, έχοντας τρεις περισσότερους από τη Νις. Στον αντίποδα, η Τουλούζ έμεινε βυθισμένη στην προτελευταία θέση (19η) με μόλις 20.