Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2016

Oh, my… Meier!!

Oh, my… Meier!

Το μόνο που χρειάστηκε η Άιντραχτ ήταν ο Άλεξ Μάιερ! Με χατ τρικ και… bazzer beater ο Γερμανός έφερε «τούμπα» το ματς με την Βόλφσμπουργκ (3-2) και έδωσε σημαντικούς βαθμούς στην ομάδα του.

Το χατ τρικ -που συμπληρώθηκε στην τελευταία φάση του ματς- του Άλεξ Μάιερ έβαλε φρένο στην ορεξάτη Βόλφσμπουργκ με σκορ 3-2 και χάρισε σπουδαία βαθμολογική ανάσα στην Άιντραχτ, στην 18η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Τι κι αν η Βόλσφμπουργκ πήρε τα ηνία στο 25’ με προβολή του Νταντέ… Ο Άλεξ Μάιερ με γυριστό σουτ στο 66’ και σουτ απ’ τα όρια της περιοχής στο 73’ έδωσε το προβάδισμα στην Άιντραχτ.

Τι κι αν ο Αντρέ Σούρλε ισοφάρισε στο 79’… Ο επιθετικός της Άιντραχτ κρατούσε το καλύτερο για το τέλος χαρίζοντας την μεγάλη νίκη στην ομάδα του με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το τρίποντο έδωσε μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην ομάδα της Φρανκφούρτης αφού την απομάκρυνε στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Βόλφσμπουργκ έχασε την ευκαιρία να πιάσει την ευρωπαϊκή εξάδα, μένοντας στο -1 απ’ την Σάλκε (έχει ματς λιγότερο ).