Κυριακή 18 Απριλίου 2010

Την... τελείωσε!

http://www.gazzetta.gr/media/k2/items/cache/c773a499f95382103fae985f7ec3102f_L.jpg?1271592319?1271592319?1271592319Η ανατροπή της χρονιάς στην Πρέμιερ Λιγκ και η Γουίγκαν με τη νίκη 3-2 έκανε ένα τεράστιο βήμα παραμονής. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο πέτυχε τρία γκολ και έριξε στο καναβάτσο την Άρσεναλ που έχασε κάθε ελπίδα για τίτλο!Δεν μπορούσε να συνειδητοποιήσει ο Αρσέν Βενγκέρ πως χάθηκε ένα τέτοιο ματς πους ως το 80' η ομάδα του κέρδιζε 2-0 τη Γουίγκαν. Η μεγαλύτερη ανατροπή στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ είχε... θύμα την Άρσεναλ, που έχασε κάθε ελπίδα για τίτλο, και τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν ουσιαστικά την παραμονή τους στην κατηγορία. Οι «κανονιέρηδες» αν και προηγήθηκαν με τους Γουόλκοτ, Σιλβέστρ δέχθηκαν τρία τέρματα σε ένα δεκάλεπτο. Ο Γουότσον στο 80' μείωσε σε 2-1, ο Μπραμπλ στο 89' εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Φαμπιάνσκι και ισοφάρισε σε 2-2, ενώ ο Ν'Ζογκμπία στο 90' με ένα απίστευτο σουτ έδωσε τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους.