Σάββατο 28 Αυγούστου 2010

Σιωπηρά στην κορυφή...

Χάρη σε γκολ του Αρσάβιν στο 51', η Αρσεναλ άλωσε το «Ιγουντ Παρκ» επικρατώντας 2-1 της Μπλάκμπερν. Στην κορυφή οι Κανονιέρηδες, στα τέσσερα γκολ ο Γουόλκοτ, που άνοιξε το σκορ.Τη δεύτερη σερί νίκη της στην Premier League πέτυχε η Αρσεναλ η οποία επικράτησε εκτό έδρας της Μπλάκμπερν με 2-1 φτάνοντας τους επτά βαθμούς σε τρια ματς. Ο Γουόλκοτ, που την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε χατ τρικ στο 6-0 επί της Μπλάκπουλ, άνοιξε το σκορ στο 20', όμως οι Ρόβερς δεν άργησαν να απαντήσουν. Επτά λεπτά αργότερα ο Μάμε Ντιούφ, που αγωνίζεται δανεικός από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έφερε το παιχνίδι στο 1-1, με το οποίο έληξε και το ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Αντρέι Αρσάβιν στο 51' βρέθηκε στην κατάλληλη θέση και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Βενγκέρ.