Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

Χωρίς άγχος ο Θρασύβουλος, 4-1 τη Δόξα Δράμας στη Φυλή

Θριαμβευτική νίκη με 4-1 πήρε ο Θρασύβουλος στην πρεμιέρα της έκτης αγωνιστικής τής Φούτμπολ Λίγκας, στην εντός έδρας αναμέτρησης εναντίον τής Δόξας Δράμας.Οι παίκτες τού Αντώνη Μανίκα προηγήθηκαν στο 40ο λεπτό, μετά από σουτ του… αειθαλούς Γιώργου Ζαχαρόπουλου (1-0), ενώ μόλις ένα λεπτό αργότερα ο Γελαδάρης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα τής… ομάδας του, διαμορφώνοντας άθελά του το σκορ τού πρώτου ημιχρόνου (2-0).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου τής Φυλής και στο 54΄ ο Φρίνμποργκ ανέβασε τον δείκτη τού σκορ στο 3-0! Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες τού Μιχάλη Γρηγορίου ήταν να μειώσουν με κεφαλιά τού Μαρκόφσκι στο 62ο λεπτό, ωστόσο ο Θρασύβουλος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη.

Ο Μουστογιάννης στις καθυστερήσεις τής αναμέτρησης σκόραρε το πρώτο του τέρμα στο παιχνίδι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα σε 4-1!

Μπήκε στην τριάδα

Μετά από αυτή τη νίκη οι ‘πράσινοι’ βρέθηκαν στην τρίτη θέση τού βαθμολογικού πίνακα (με 11 πόντους), τουλάχιστον μέχρι την έναρξη των αυριανών αναμετρήσεων, σε αντίθεση με τους ‘μαυραετούς’ που παρέμειναν στους δέκα βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Θρασύβουλος: Σιδεράκης, Κολοτούρος, Ζώνας, Παπαθανασίου, Μουστόγιαννης, Κατσίκης (69' Ντελγκάδο), Κακαράς, Παληγεώργος, Φρίμπονγκ (79' Πεκέ), Λανγκλέ (46' Mίχος), Ζαχαρόπουλος.

Δόξα Δράμας: Σουλογάνης, Χατζηζήσης, Γελαδάρης, Χλωρός (74' Μπαξεβανίδης), Μαρκόφσκι, Λίμα (46' Άγγος), Μοσχάκης, Ρούτσης, Καρακώστας, Βέρτζος, Χατζηπαντελίδης (46' Καπέλ).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ανούσος (Λακωνίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Παλαμίδας (Λακωνίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζώνας, Παπαθανασίου