Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2011

Δια ποδός Ντράξλερ στους «4»!

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, και μετά από 32 λεπτά στην παράταση, η Σάλκε κατάφερε να περάσει στους «4» του κυπέλλου Γερμανίας. Ο Ντράξλερ ήρωας στο 119’ που έδωσε την πρόκριση.
Η Νυρεμβέργη ευτύχησε να σκοράρει πρώτη, μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα, με τον Σίμπερ. Όμως η Σάλκε έδειξε ότι δεν πρόκειται να είναι εύκολος αντίπαλος, και στο 15’ έφερε το ματς στα ίσα με τον Γκαβράνοβιτς.
Στο 32’ η Νυρεμβέργη πέρασε εκ νέου μπροστά στο σκορ, και πάλι με τον Σίμπερ. Δυστυχώς για εκείνον αυτό δεν ήταν αρκετό, αφού ο Ρακιτιτς στο 58’ ισοφάρισε και οι δύο ομάδες συνέχισαν την «κόντρα» τους στην παράταση.
Το 2-2 έμεινε μέχρι το τελευταίο λεπτό της παράτασης, και στο 119’ ο Ντράξλερ σκόραρε για λογαριασμό της Σάλκε και λύτρωσε την ομάδα του χαρίζοντας την πρόκριση στους «4» του κυπέλλου.

Δείτε τις σημερινές (Τετάρτη) αναμετρήσεις που ολοκληρώνουν τη φάση των «8» στο κύπελλο Γερμανίας:

Κότμπους - Χόφενχαϊμ (20:00)
Ντούισμπουργκ - Κάιζερσλαουτερν (20:00)
Άαχεν - Μπάγερν (21:30)